0

To už není paradox, to je idiocie

Vidělo: 1534 lidí

Nezdařilé odvolání kuřáckého zákonu hnutí ANO, odporné umění a bílý rasizmus při jízdě na kole. Česká politička Alexandra Udženija se vyjádřila k posledním zprávám.

Před nedávnem se 20 poslanců hnutí ANO připojilo k návrhu zmírnit protikuřácký zákon, jejích návrh podpořili i další členové hnutí. Proti jejich návrhu se však postavil bývalý ministr zdravotnictví Adam Vojtěch a tak se poslanci hnutí ANO rozhodli popřít sami sebe a hlasovali pro zamítnutí projektu. Patrik Nacher, spoluautor návrhu a kandidát na pražského primátora se hlasování raději vůbec nezúčastnil. 

Členové hnutí už asi nevěří pohádce o státu jako (o jejich) firmě, ale moc dobře vědí, jak se musí chovat, aby nepřišel skandál, říká Udženija  

Kolík stojí urážení? 

Jinou paradoxní věcí se pro političku jeví situace s divadelní hrou chorvatského divadelního režiséra Oilvera Frljiće Naše násilí, vaše násilí. Hra, která vznikla částečně za peníze daňových poplatníků a částečně za podpory německého fondu, je postavená na kritice evropské civilizace a západního náboženství a v současné době cestuje po celé Evropě. Daly by se pod tuto situací představit nějaké muslimské země? 

„Všichni tušíme, jak by to divadelní představení dopadlo." shrnuje politička.  

Bílý rasizmus na kolech. 

Podle britského deníku The Independent, Londýnský komisař pro chůzi a cyklistiku oznámil, že kolo v Londýně používá příliš mnoho bílých mužů a že je potřeba do jízdy na kole zapojit také ženy a etnické minority a to pomocí speciálních grantů. „ Je to nejen absurdní, ale hlavně rasistické právě k té většině bílých mužů, která už na kole jezdí." Poznamenává politička.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.