0

Česká republika je sedmá nejmírumilovnější země planety

Vidělo: 1496 lidí

Institut pro ekonomiku a mír včera zveřejnil žebříček nejbezpečnějších a nejklidnějších zemí světa Global Peace Index. Česko si drží lichotivou sedmou pozici.

Podle nového žebříčku Global Peace Index, který hodnotí úroveň mírumilovnosti zemí na světě, je Česká republika na sedmé pozici. Slovensko si vylepšilo pozici o tři příčky a umístila se na dva a dvacátém místě.  Většina zemí EU se udržuje na předních místech. Je to již dvanáctý žebříček Global Peace Index, který se pokouší měřit národní a regionální mírumilovnost. Žebříček je prezentován australským Institutem pro ekonomiku a mír a zahrnuje 163 zemí a 99.3 % populace planety.

Studii navrhl australský podnikatel Steve Killelea a je podporována osobnostmi jako Kofi Annan, dalajláma, arcibiskup Desmond Tutu, bývalý finský president Martti Ahtisaari, držitel Nobelovy ceny Muhammad Yunus, ekonom Jeffrey Sachs, bývalá irská prezidentka Mary Robinsonová a bývalý prezident USA Jimmy Carter.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.