0

Všichni budou solidární k Česku; Česko bude solidární k sobě. Babiše zase zkritizovali

Vidělo: 1569 lidí

Novinář David Klimeš ve svém blogu na stránce Aktuálně.cz zkritizoval postoj českého premiéra Andreje Babiše vůči migrační politice EU.

Autor popsal nový návrh německé kancléřky Angely Merkelové ohledně migrační krize. „Merkelová sice rezignovala na permanentní kvóty, ale okamžitě začala mluvit o konceptu flexibilní solidarity. Když nemohou být kvóty, pojďme se bavit o „náhradním plnění", což znamená například platby zemím, kam migranti primárně míří. To je velmi vstřícné gesto vůči zemím střední Evropy, právě zde se volání po flexibilní solidaritě zrodilo."

Pokračuje dál: „Rozjíždí se tedy zjevně nové kolo evropského vyjednávání o migraci a toho správného podílu solidarity jednotlivých zemí osmadvacítky s nejvíce zatíženými státy." A píše, že ze strany Babiše odmítat účast v těchto jednáních je hloupým rozhodnutím.

Podle Klimeše by Česko mělo spolupracovat s jinými státy, aby bez něho zase nic důležitého nepřijaly.

„Pokud by Česko mělo dost rozumu, tak si nyní vyhodnotí situaci, oddechne si, že aféru s kvótami ve zdraví přežilo, a pokusí se aktivně spolupracovat s Německem, Rakouskem, zbytkem Visegrádu a možná i dalšími partnery na rozvoji principu flexibilní solidarity," píše autor.

Jestli vláda nechce ani přijímat uprchlíky ani platit peníze Bruselu, musí přijit s vlastním řešením problému, tvrdí Klimeš. „Možností je tedy spousty, záleží jen, jak moc budeme umět skloubit unijní solidaritu s českými zájmy".

Na tento článek zareagoval Milan Šveřepa.

Na svém Twitteru napsal: „Ale Česko už přeci dávno s vlastní formou solidarity přišlo: Všichni budou solidární k Česku; Česko bude solidární k sobě."

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.