0

„Vám to ještě nedocvaklo, protože Babiš.“ Češi se opět pohádali kvůli migraci

Vidělo: 1514 lidí

Na internetu vypukla bouřlivá diskuze o významu koaliční dohody mezi CDU a CSU o migrantech. Premiér Andrej Babiš na článek reagoval pozitivně s nadějí, že to omezí tok uprchlíků. Na sociálních sítích mu ale dali nevybíravě najevo, že dohodu interpretuje špatně. Jiní se ho ale zastali.

Německá kancléřka Angela Merkelová (CDU) a ministr vnitra Horst Seehofer (CSU) dokázali najít kompromis o migraci a tím i zachránili současnou vládní koalici. Politici souhlasili, že na hranicích s Rakouskem mají vzniknout tranzitní centra. Odtud budou migranti vráceni do země první registrace až po dohodě s dotčenými státy.

„Německo dalo jasně najevo, že ten, kdo se vylodí v Itálii nebo v Řecku, nemá právo vybrat si žít v Německu. Snad to Itálie a Řecko pochopí a zavřou hranice," komentoval Babiš zprávu.

Mnozí však dohodu Merkelové a Seehofera interpretovali poněkud jinak. Například podle ekonoma Davida Klimeše spíše než dojde k uzavření řeckých a italských hranic, budou zavedeny hraniční kontroly na hranicích Německa a Rakouska, což v zájmu České republiky není.

Jak uvedl Pavel Novák, Itálie a Řecko pustí jednoduše migranty dál a ti se pak budou hromadit na Rozvadově. „Vy budete první, kdo bude klečet a prosit Merkelovou, aby je vzala k sobě, a budete apelovat na EU solidaritu!" dodal uživatel.

Podle některých to ani není v osobním zájmu Babiše a jeho byznysu.

Neobešlo se to ani bez osobních útoků a odkazování na údajnou Babišovu spolupráci s StB.

Jiní se ale naopak obořili na kritiky Babiše a obvinili je z podjatosti. Podle nich se jedná alespoň o nějaký krok, jak přinutit Řecko ke spolupráci. Důvod pro rozhněvané komentáře pouze spočívá v tom, že tweet napsal Babiš, domnívá se uživatel Bavor V.

Spolu s tím Miroslav Kalousek kritizuje migrační politiku českého premiéra jako takovou. Neochota ani symbolicky přijímat uznané uprchlíky totiž podle něj oslabí EU a odcizí Českou republiku od západních spojenců.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.