0

V České republice se narodila unikátní holčička se skupinou genů jen jednoho rodiče

Vidělo: 1521 lidí

Vědci vyprávěli o 11leté holčičce z České republiky, která zdědila téměř všechny geny po svém otci. Taková situace není obvyklá, většinou obsahuje DNA dětí 50 procent každého rodiče.

O tomto neobyčejném příběhu hovořila odbornice v oblasti genetiky a dětská lékařka z dětské nemocnice Filadelfie Jennifer M. Kalish, MD, PhD, píše Aktualnews.org. Podle jejího názoru žije ve světě s podobným genetickým syndromem pouze 25 lidí a pouze v případě české holčičky se onemocnění nevyvinulo do rakoviny.

Vědci se seznámili s jedinečným dítětem v dubnu, když se rodiče obrátili na lékaře kvůli jeho hluchotě. Ve věku 9 let genetický test ukázal přítomnost dvou identických kopií vzácného genu zděděného po otci. Podrobnější vyšetření ukázalo, že holčička má zdvojnásobené geny téměř ve všech chromozomech. V jejích slinách je 74 procent buněk převzato od otce. Z celé DNA je pouze 7 procent podílu matky. Kvůli tomuto syndromu dítě nejen nic neslyší, ale má také různou velikost nohou, to znamená, že jedna je delší a silnější.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.