0

Zbrojařský průmysl v ČR má silný vliv, dosáhne až do politiky

Vidělo: 1362 lidí

Bývalá ministryně obrany ČR Karla Šlechtová prohlásila, že skončila, protože se nehodila některým skupinám a poukázala na to, že vliv zbrojařského průmyslu je velmi silný. O tom informují Parlamentní listy.

Šlechtová své odvolání popsala tak, že si ji před zasedáním vlády, které začínalo v osm hodin ráno, předvolal premiér Babiš a oznámil jí, že ji nebude nominovat do nové vlády.

Na otázku, zdali jí pan Babiš své rozhodnutí nějakým způsobem opodstatnil, prohlásila: „Ne, pan předseda Babiš nezdůvodňuje."

Šlechtová následně prohlásila, že důvodem jejího odchodu bylo, že se nehodila některým skupinám, píší Parlamentní listy s odkazem na rozhovor ČT se Šlechtovou.

„Na tom trvám, protože vím více, než teď mohu sdělit. Zbrojařský průmysl je velmi silný," citují PL slova Šlechtové.

Následně prohlásila, že nemůže být konkrétnější, protože by tím přišla o bezpečnostní prověrku.

V závěru svého článku Parlamentní listy přinášejí zajímavou poznámku týkající se bývalého ministra obrany Martina Stropnického.

Stropnický podle slov Šlechtové neměl v době svého úřadování na postu ministra obrany k dispozici takové informace jako Karla Šlechtová.

„Pan Stropnický až po několika měsících pochopil, že on jako ministr nedostával takové informace, jako jsem dostávala já, zejména od Vojenského zpravodajství," řekla.

скачать dle 11.1смотреть фильмы бесплатно
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.