0

Týdenní návštěva Prahy se rovná čtyřem cigaretám, spočítali specialisté

Vidělo: 1375 lidí

Americký časopis Newsweek informoval o dopadech, kterým se vystavují turisté při návštěvě nejpopulárnějších evropských hlavních měst. Hlavním nebezpečím je znečištěný vzduch.

Specialisté spočítali, že týden turisty strávený v evropských velkoměstech se dá přirovnat k vykouření jedné až čtyř cigaret.

Výsledky výzkumu zveřejnila Evropská federace pro dopravu a životní prostředí (T&E). Ukázalo se, že při návštěvě Istanbulu a Prahy se turisté vystavují dopadům, jež jsou srovnatelné se čtyřmi vykouřenými cigaretami. Je to nejvyšší číslo. Méně nebezpečný vzduch je v Dublinu a Barceloně — tam se týden dovolené rovná jen jedné cigaretě.

Podle Jense Müllera, koordinátora T&E pro kvalitu vzduchu a ropy, jsou dnes turisté včetně dětí z hlediska vlivu na zdraví přinuceni kouřit. Vláda měst musí přijmout opatření ohledně špatného ovzduší, nebo ztratí turisty.

Podle informací Evropské agentury pro životní prostředí více než 500 000 lidí v EU v roce 2014 zahynulo kvůli znečištěnému vzduchu. Nejvíce lidí zemřelo v Německu - asi 80 000, vyplývá to z loňské zprávy Deutsche Welle. Ve Velké Británii a Francii je to asi 60 000 lidí, uvádí specialisté.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.