0

Česku hrozí další zvýšení daní.

Vidělo: 1300 lidí

Stát má v plánu zvýšit daně na tabák, líh a hazard. Co se týče cigaret, mohou zdražit až o 13 korun. Spotřební daň na líh by také měla stoupnout, asi o 13 procent, stejně jako daň na určité hazardní hry. Je to uvedeno internetových stránkách Vlády ČR.

V dokumentu stránkách Vlády ČR je uvedeno, změnám by mělo dojít v roce 2020. Krabička cigaret se tak může zdražit až o 12 nebo 13 korun. Díky těmto změnám by tak veřejný rozpočet mohl získat v letech 2020 a 2021 každoročně přes deset miliard korun.

Co se týče tabáku, měla by daň stoupnout o 224 korun na 2460 korun za jeden kilogram tabáku (včetně zahřívaného tabáku). U spotřební daně na líh ministerstvo navrhuje zvýšení z 28 500 korun za jeden hektolitr etanolu na 32 250 korun. V případě pěstitelského pálení by sazba měla stoupnout na 16 200 korun z 14 300 korun.

V případě hazardních her Ministerstvo financí ČR plánuje zvýšit sazbu na kurzové sázky, tomboly, turnaje malého rozsahu a totalizátorové hry, z 23 na 25 procent.

Předkládaná novela zákona obsahuje změny zákona o daních z příjmu, o rezervách pro zjištění základu daně z příjmů, o dani z hazardních her, o spotřebních daních a o stabilizaci veřejných rozpočtů. „Zařazením těchto změn do jednoho právního předpisu se pro daňové subjekty zvyšuje přehlednost, neboť nejsou prováděny řadou samostatných zákonů, ale jsou obsaženy v návrhu jednoho právního předpisu,“ je uvedeno ve zprávě.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.