0

U floridského pobřeží toxické vodní rostliny vraždí ryby a mořské živočichy

Vidělo: 1302 lidí

V zálivu Tampa na západním pobřeží Floridy (USA) jsou na břeh vyhazovány ryby a vodní živočichové, jež zahynuli kvůli květu toxické vodní rostliny, píše The Washington Post.

Na úseku pobřeží od Clearwateru do St. Petersburgu odstraňují zaměstnanci speciální služby ryby, které se rozkládají a šíří ohavný zápach, který odpuzuje turisty, informuje The Washington Post.

Toxické rostliny způsobily také smrt stovek mořských želv, desítky delfínů, a dokonce osmimetrového velrybího žraloka.

Podle zprávy komise pro zachování divoké přírody se nebezpečné vodní rostliny nacházejí ve vzdálenosti přibližně 190 km od pobřeží. Toxiny vyluhované rostlinami se mohou šířit nejen ve vodě, ale také ve vzduchu, a způsobit lidem problémy s dýcháním. Mohou se stát příčinou zhoršení astmatu.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.