0

Pokud spadnete do černé díry, co tam uvidíte?

Vidělo: 1367 lidí

Po dlouhou dobu lidé věřili, že černé díry jsou nejneobvyklejší a fascinující objekty ve vesmíru. Jejich hustota je tak velká, že ani světlo nemůže překonat hranice „jedlíka".

Je známo, že ve vesmíru existují různé černé díry. Například tam jsou supermasivní, dvojité a drobné objekty. Hlavním ukazatelem černé díry je hustá hmota, která nenechá proniknout sluneční paprsky do „srdce" kosmického tělesa. Pokud však člověk spadne do této kosmické anomálie, co tam dokáže uvidět?

Při přibližování k černé díře okamžitě najdete několik úžasných vlastností. Překonáte „iluzorní" horizont objektu a nikdy se z něj nedokážete dostat. Tento jev je spojen se zakřivení dočasného místa. Čas uvnitř černé díry plyne zcela odlišným způsobem.

Blíže ke středu černé díry budete pozorovat, jak se světlo za vámi začíná „spojovat" do bodu. Každým přístupem k centru událostí bude tento bod zmenšen. Budete-li padat do trychtýře černé díry, uvidíte, že kromě prázdnoty a tmy tam už nic není.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.