0

Na místě ztroskotání lodi našli poklad

Vidělo: 1331 lidí

Portugalští archeologové našili fragmenty čínského porcelánu a bronzový kanón mezi úlomky lodi, která se potopila před 400 lety. Oznámil to The Guardian.

Místo ztroskotání zjistili na začátku září odborníci, kteří zkoumali mořské dno v okolí přístavního města Cascaise (okruh Lisabon). Úlomky lodi leží v hloubce 12 metrů a jsou rozházeny na ploše 100 metrů dlouhé a 50 metrů široké, informuje The Guardian.

Název lodi není dosud znám, odborníci jsou však toho názoru, že byla portugalská a byla postavena na konci XVI. nebo na začátku XVII. století. K tomuto závěru dospěli poté, co datovali porcelánové výrobky z doby vlády čínského císaře Wan-li (1573 až 1619) a našli na lodním kanónu státní znak Portugalska. Podle slov starosty města Cascaise je tento objev jedním z nejvýznamnějších archeologických objevů tohoto desetiletí.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.