0

Byly odhaleny hlavní mýty o ženské kráse

Expertka na krásu australské značky Priceline jménem Alison promluvila o nejrozšířenějších mýtech o ženské kráse, informuje o tom bulvární deník Daily Mail.

Zaprvé horká voda nerozevírá póry, pouze škodí kůži obličeje. Podle názoru kosmetologů je nejlepším způsobem, jak zmenšit póry, je pečlivě se mýt a dávat pozor, aby na obličeji nezůstávala kosmetika, píše The Daily Mail.

Kromě toho sám od sebe make-up nepoškozuje kůži a není příčinou pro vytváření uhrů. „Neexistuje ani jeden výzkum, který by dokazoval, že make-up vyvolává akné. Problém může být v tom, jak make-up nanášíte a odstraňujete," prohlásila Alison.

Také se vysvětlilo, že roztírání parfému na zápěstích nejen že poškozuje aroma, ale tato technika ani nevede k tomu, že se rychleji uvolňuje. „Aby se vůně déle udržela, nejdříve ji nanášejte na vlasy a až poté na jakákoli další místa," doporučila specialistka.

Mnohé ženy se domnívají, že pokud si člověk oholí vlasy, vyrostou následně delší a hustší. Podle Alisona po holení jako první roste nejtlustší část vlasu. Rozměr vlasového folikulu se však změnit nemůže, a proto vlasy pokračují v růstu a s postupem času se ztenčují.

Nakonec se většina žen domnívá, že časté stříhání vlasů zrychluje jejich růst. Ve skutečnosti však růst vlasů závisí pouze na zdravotním stavu. „Stříhání nic neovlivňuje, vlasy rostou jako obvykle. Ale když organizmus postrádá živiny, jeho druhořadé části, vlasy a nehty, trpí jako první," vysvětluje Alison.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.