0

Invazivní zvířata a rostliny přechytračily vědce a dobývají Evropu

Vidělo: 1422 lidí

Evropští vědci se domnívají, že počet agresivních zvířat a rostlin, které se v poslední době objevily v EU a které ohrožují domorodé obyvatele ekosystému, může být až 27krát větší, než je oficiálně registrováno, uvádí Euro Pulse.

Místo 49 druhů rostlin a živočichů, které jsou na seznamu Evropské unie, jich může být více než 1,3 tisíc, informuje Euro Pulse.

Kvůli změnám klimatu a intenzivním dopravním tokům v Evropě se zde objevilo mnoho nových rostlinných a živočišných druhů a některé z nich mohou vytlačit domorodé evropské obyvatele.

Aby správně identifikovali útočníky a včas je zastavili, vědci z Velké Británie, Itálie, Belgie a dalších evropských zemí sestavili algoritmus, pomocí kterého se dá určit hrozba pro domácí obyvatele ekosystému. V rámci tohoto algoritmu výzkumníci navrhují měření rychlosti růstu počtu druhů a shody potřeb s místními rostlinami nebo živočichy.

Do roku 2030 navrhli vědci zkontrolovat 1 323 podezřelých druhů podle navrhovaného algoritmu.

Nejprve (do roku 2020) bude zkontrolováno 207 potenciálně nejvíce nebezpečných druhů. Mezi nimi je želva nádherná, trnovník akát a papoušek Alexandr malý původem z Indie, který soutěží o místa uhnízdění s evropskými ptáky a netopýry.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.