0

Méně sýru a masa. Britské pizzy padnou jako oběť v boji proti obezitě

Vidělo: 1605 lidí

V rámci boje proti obezitě navrhují britské úřady snížit kalorickou hodnotu většiny populárních jídel v restauracích a prodejnách, píše The Daily Telegraph. V průběhu „snižování kalorické hodnoty“, které se dotkne rovněž pirohů a burgerů, se mohou pizzy zmenšit, anebo přijít o některé složky.

Podle vládního návrhu na snížení kalorické hodnoty tisíců jídel budou muset britské restaurace a supermarkety zmenšit rozměry pizz, nebo odstranit některé jejich složky, oznámil The Daily Telegraph. „Snížení", na kterém musí úřady trvat v boji proti hromadné obezitě, se může dotknout také pirohů, sendvičů, burgerů, polévek a dokonce i omáček.

Podle názoru autorů návrhu má standardní pizza pro jednu osobu obsahovat maximálně 928 kalorií. Jak podotýkají noviny, to je mnohem méně, než v obyčejné pizze z restaurace nebo prodejny. Doporučuje se rovněž omezit kalorickou hodnotu jednoho nesladkého pirohu na 695 kalorií.

Experti anglického úřadu veřejného zdravotnictví (Public Health England, PHE) se sešli nedávno s představiteli největších restauračních řetězců včetně Dominos's, Macdonalds a KFC, aby projednali snížení kalorické hodnoty jejich jídel.
Odborníci tohoto rezortu bijí na poplach. Je třeba podniknout neodkladná opatření v boji proti obezitě v zemi. Během jednoho desetiletí se zvýšilo počet dětí trpících touto chorobou o jednu třetinu. V okamžiku ukončení školy prvního stupně má více než každý pátý školák diagnostikovanou obezitu.

Podle názoru hlavní dietoložky PHE doktorky Alison Tedstoneové zavádění zdravějších jídel v restauracích nebude účinné. Je třeba snižovat kalorickou hodnotu většiny existujících jídel.

Jak uznávají úřady, projekt je zatím ve stadiu zpracování, a v nejbližších měsících mají autoři pochopit, jestli jsou jejich plány uskutečnitelné. V rámci boje s obezitou, především u dětí, navrhuje vláda také zavést povinné uvádění kalorické hodnoty na jídelních lístcích, zákaz reklamy nezdravé potravy do devíti večer, a také prodeje nezdravých potravin se slevou.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.