0

Pilot smíchal víno s pivem, přišel do práce a doplatil na to

Letecká společnost Japan Airlines se ve čtvrtek omluvila za alkoholový exces jednoho z kopilotů na letišti v Heathrow v Londýně. Pilot desetkrát překročil mezní hranici alkoholu v organismu.

K incidentu došlo v neděli. Kopilot nastoupil před startem do Tokia do autobusu, který ho měl odvést k letadlu na letištní ploše. Řidič autobusu cítil alkohol a zavolal policii.

Policisté naměřili u kopilota 0,93 miligramu alkoholu na litr výdechu, což je desetinásobné překročení limitů podle britských leteckých pravidel. Během výslechu muž prohlásil, že večer před odletem vypil v hotelovém pokoji 1,5 litru vína a 1,8 litru piva.

Letoun odstartoval s hodinovým zpožděním jen se třemi piloty na palubě. Japonská letecká společnost prohlásila, že muž měl negativní test na alkohol. Ten kopilot pravděpodobně zfalšoval. Společnost slíbila, že učiní opatření, aby nebylo možné manipulovat testy na alkohol.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.