0

Byla vyvrácena známá hypotéza o předcích člověka

Vědci z Floridské univerzity vyvrátili rozšířenou hypotézu, podle níž se starodávný primát Teilhardina, který je považován za předka moderních primátů a lidí, poprvé objevil v Asii. Uvádí se to v tiskové zprávě zveřejněné na Phys.org.

Teilhardina žil asi před 56 miliony let v Asii, Evropě a severní Americe, ale předpokládalo se, že tito primáti pocházejí z Číny. Tento názor však neodpovídá nedávnému nálezu pozůstatků tohoto primáta. Ty byly totiž během vykopávek nalezeny ve Wyomingu (USA). Morfologická analýza zubů tohoto primáta odhalila, že jsou starší než zkameněliny jeho evropských a asijských příbuzných, které byly doposud nalezeny. Přesné místo původu Teilhardina tedy zůstává tajemstvím.

Tito primáti se objevili v tzv. paleocenním-eocenním termálním maximu (PETM), které trvalo asi 200 tisíc let. Toto období je charakterizováno významným oteplováním klimatu, změnami ve složení atmosféry, a to včetně zvýšené koncentrace oxidu uhličitého. Hladina oceánu se tehdy zvýšila o 67 metrů a teplota povrchové vody se v tropech vyšplhala na 20°C a v Severním ledovém oceánu na 10°C.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.