0

NASA natočila video pro Zemi nejnebezpečnějšího asteroidu

Vidělo: 1280 lidí

Národní úřad pro letectví a kosmonautiku (NASA) na Twitteru zveřejnila video rotování asteroidu Bennu, který je považován za potenciálně nebezpečný pro Zemi.

Natočení úplného rotování asteroidu Bennu se podařilo pomocí meziplanetární stanice OSIRIS-REx, která je určena k dodávce vzorků půdy z asteroidu.

„Ahoj, asteroide Bennu! Náš vesmírný aparát @OSIRISREx uletěl přes dvě miliardy mil, aby se s tebou mohl setkat," je uvedeno v popisku NASA.

Podle údajů úřadu bude asteroid zkoumán asi rok, následně vesmírná sonda odebere vzorky Bennu k dalšímu výzkumu. Návrat sondy OSIRISREx na Zemi je naplánován na září 2023.

Vesmírné těleso o rozměru 500 metrů objevili vědci z Massachusettského technologického institutu. Podle odhadů specialistů se k Zemi přiblíží v roce 2182. Od roku 2013 je Bennu považován za hlavní potenciálně nebezpečný objekt po Zemi.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.