0

Skalní malby pověděly o děsivém starodávném rituálu

Vidělo: 1275 lidí

Archeologové z Univerzity Simona Frasera (Kanada) zjistili, že lidé ze starší doby kamenné si dobrovolně amputovali články prstů. Informuje o tom portál Science Alert.

Vědci zanalyzovali slavné starodávné malby v jeskyních ve Francii a Španělsku, na kterých jsou zachyceny otisky rukou. Experti si všimli, že velké množství prstů nemá dostatek článků. Dříve bylo uvedeno, že staří malíři je prostě ztratili v důsledku některých náhodných událostí, například z důvodu omrzlin nebo zranění.

V nové studii však vědci tvrdí, že kvůli množství amputovaných článků to nelze považovat za nehodu. Výsledkem je, že si starověcí obyvatelé moderní Evropy dobrovolně uřezávali své vlastní prsty.

„Získané údaje jsou shodné s hypotézou, že pozdní paleolitičtí lidé se zabývali amputací prstů pro rituální účely, pravděpodobně takto přenášeli oběti," uvedl jeden z autorů studie Mark Collard.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.