0

Vědci objevili viníky z akustického útoku na americkou ambasádu na Kubě

Vidělo: 1320 lidí

Podle výzkumů vědců z Kalifornské univerzity a Lincolnové univerzity, v tzv. akustickém útoku na americké velvyslanectví na Kubě mohli být použity cvrčkové. Informuje o tom CNN.

Vědci prozkoumali audionahrávku, kterou v roce 2017 zveřejnila agentura Associated Press (AP), a dospěli k závěru, že nahrané zvuky může vydávat hmyz, přesněji cvrčci.

„Na nahrávce AP je snížení jednotlivých impulzů, což je příznačné pro zvuky, které vydávají cvrčci," uvádí se ve studiu.

V roce 2016 si diplomaté Spojených států na Kubě stěžovali na závratě, nevolnost a sluchové problémy. V USA incident spojily se zvukovými útoky a v rámci odvetných opatření vyhostili 15 kubánských diplomatů ze země. Kubánské úřady však odmítly všechna obvinění. Americká strana také připustila účast v incidentu Ruska, ale později tuto verzi opustila.

V dubnu 2018 se objevily zprávy o akustických útocích na zaměstnance amerického konzulátu v čínském městě Kanton. Podle amerického ministerstva zahraničí podivné události trvaly několik měsíců.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.