0

V Arktidě bylo objeveno místo s abnormálně vysokou teplotou

Vidělo: 1292 lidí

Průměrné teploty v ruském regionu Arktidy se zvýšily o tři čtvrtiny stupně a staly se abnormálně vysokými během posledních 80 let. Informuje o tom federální služba pro hydrometeorologii a monitoring životního prostředí ve zprávě o zvláštnostech podnebí na území Ruska za rok 2018.

Informuje o tom ruská federální služba pro hydrometeorologii a monitoring životního prostředí ve zprávě o zvláštnostech podnebí na území Ruska za rok 2018.

Meteorologové zdůrazňují, že průměrná roční teplota v ruské části Arktidy se zvýšila o 2,5 stupně. Naposled podobnou anomálii zaznamenali v roce 1936.

Ve srovnání s 80. lety minulého století se plocha ledů na Severní mořské cestě zmenšila čtyřikrát. Ve srovnání s koncem 90. let se teplota na této cestě zvýšila přibližně o 5 stupňů v zimě a o jeden stupeň v létě. Ledová plocha se stále zmenšuje.

Autoři zprávy také zdůraznili, že teplotní anomálie na Čukotce se stala největší a činí 3,9 stupně nad nulou.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.