0

Vědci popsali, jak dříve vypadala Země

Vidělo: 1300 lidí

Dřívější Země byla pekelným místem, kde vřely horké fragmenty kosmických těles, uvedli geofyzici z univerzity v Münstru, Německo. Informuje o tom portál Live Scince.

Skupina vědců pod vedením Christiana Maase tvrdí, že dřívější Země byla pokrytá oceánem žhavého magmatu. Podle vědců tento oceán vznikl před 4,5 miliardy let po srážce mladé planety s neznámým kosmickým tělesem, které mělo rozměry Marsu. Předpokládá se, že v důsledku srážky vznikl Měsíc.

Hloubka oceánu činila několik tisíc kilometrů. Vědci, aby pochopili, jaké procesy s oceánem časem probíhaly, vytvořili model krystalizace silikátů, které nejčastěji můžeme najít v zemské kůře.

Ukázalo se, že minerály se krystalizovaly díky rychlému točení Země, které ochladilo oceán magmatu. V různých částech planety to vyžadovalo tisíc až milion let, uvádějí vědci.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.