0

Byla odhalena příčina masového zmizení starodávných lidí

Vidělo: 1279 lidí

Vědci z University College v Londýně zjistili, že před 8,6 tisíci lety počet obyvatel v Jižní Americe začal prudce klesat v důsledku nepředvídatelného deště. Je to uvedeno v článku Science News.

Vědci podle portálu analyzovali sedimenty, které spadají pod 1,4 tisíc jihoamerických archeologických nalezišť a provedli 5,4 tisíc radiouhlíkových datování. Ohodnotili změny ve srážkách a také výkyvy v populační hladině z 12 tisíc a dva tisíce let zpátky podle počtu památek postavených v určitém období.

Podle výsledku se nejvýraznější výkyvy srážek a výrazný pokles počtu tehdejších lidí vyskytoval v severních tropických oblastech Jižní Ameriky.

Asi před 8,2 tisíci lety lidé opustili svá dříve obydlená území, přičemž nepředvídatelné povětrnostní podmínky mohly způsobit přechod ze sbírání a lovu na usedlý způsob života.

Během 2,6 tisíc let se začaly vyskytovat období extrémně suchých a vlhkých podmínek, které měly negativní vliv na zdroje potravin každých pět let.

Lidé nemohli předpovědět, kdy nastane sucho nebo silné srážky. Před šesti tisíci lety se však skupiny lovců a sběračů vrátily na dříve opuštěná území, když se deště stabilizovaly.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.