0

„Je to lepší než Hra o trůny!“ Filmoví kritici promluvili o novém seriálu inspirovaném knihou polského spisovatele

Ve druhé polovině prosince má společnost Netflix představit další špičku v řadě fantastických seriálů – Zaklínače. Avšak díky internetu se již nyní můžeme dozvědět o ohlasech kritiků, kteří získali přístup k prvním epizodám. Říkají, že seriál má převahu nad kultovou Hrou o trůny od HBO.

Nutno podotknout, že dosud platí zákaz na sdílení podrobností o novince Netflixu, ale na sociálních sítích je možné si přečíst krátké recenze, které jsou velmi kladné. Kritici podotýkají, že ve srovnání se záběry bojů ve Hře o trůny, se jim podobné scény v Zaklínači zdají lepší a kvalitnější.

„První bitva Geralta (hlavní postava seriálu, pozn. red.) je úžasně divoká. Kombinace držení meče a toho, že patří k zaklínačům, vypadá perfektně. Tuto scénu jsem už viděl čtyřikrát. Čeká vás příjemné překvapení,“ píše jeden filmový kritik.

„Na pozadí bojových scén Zaklínače jsou bitvy ve Hře o trůny strašné,“ sdělil další kritik.

Další novinář, který měl také možnost se předčasně podívat na první epizody, ocenil syžet seriálu, který je podle něj promyšlený a logicky strukturovaný. Ještě jeden kritik pochválil práci kostymérů, dekoratérů a odborníků na speciální efekty.

Historie Zaklínače

Seriál Zaklínač se má objevit na platformě Netflix 20. prosince. Je založen na stejnojmenné sérii románů polského spisovatele Andrzeje Sapkowského, která stejně jako cyklus Píseň ledu a ohně od George Martina, jenž byl základem pro Hru o trůny, je eposem a týká se velkého období.

První příběh o Zaklínačovi byl publikován v roce 1986. Cyklus knih pojednává o vymyšleném světě připomínajícím pozdní středověk, kde vedle lidí existují různé druhy magických tvorů a monster. Hlavní postavou je Geralt, žoldák a zaklínač, který ničí monstra ohrožující život lidí. Geralt ovšem není obyčejný člověk – v dětství prošel několika procesy mutace, díky kterým dostal větší sílu, má rychlejší reakce a lepší metabolismus, nemůže ale mít děti.

Soupeř nového seriálu

I když kritici říkají, že novinka od Netflixu má šanci porvat se s Hrou o trůny, mluví se dosud o produktu, který se ještě nedostal mezi širokou veřejnost, zatímco seriál od HBO je uznán za jeden z nejpopulárnějších v dějinách, získal dobré ohlasy kritiků a má rekordní počet cen Emmy – 47.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.