0

Jak upéct dokonalá kuřecí prsa? Potřebujete jen tuto jednoduchou ingredienci

Kuřecí prsíčka jsou potravinou, kterou lze připravit v kuchyni na milion způsobů a vždy budou chutnat skvěle. Nevyžadují přitom žádné zvláštní zacházení, je však třeba si pamatovat, že jemné kuřecí maso lze velmi snadno přesušit. Co můžeme udělat, aby k tomu nedošlo?

Jako vždy má každý kuchař v domácí kuchyni svůj vlastní způsob. My vám ale nabízíme recept, který lze bez váhání nazvat „kuřecí filé s trochou tajemství“. Ukázalo se totiž, že pokud přidáme jednu ingredienci do obvyklého kuřecího masa, dostaneme jídlo, od něhož se naši hosté nebudou moci odtrhnout.

Pokrm může být připraven na pánvi, v troubě, v obyčejném nebo dokonce i v multifunkčním hrnci. Vše samozřejmě záleží na tom, co máme v současné době k dispozici. Klíčem k přípravě jemného kuřecího masa je ale především omáčka, která pomůže dosáhnout jedinečné a originální chuti a zároveň zaručí, že nedojde k vysušení masa.

Co potřebujeme?

  • kuřecí nebo krůtí prsa 500-600 g
  • sýr feta nebo ovčí sýr 120 g
  • cibule 1 ks
  • pepř, sůl

Příprava:

Nakrájíme kuřecí nebo krůtí filé na menší kousky. Nalijeme malé množství oleje do pánve a potom vložíme nadrobno nakrájenou cibuli, kterou osmažíme do krásné středně zlaté barvy. Pak přidáme kuřecí prsíčka. Důkladně promícháme, aby se kousky masa během smažení neslepily.

A přišel čas na tajemnou ingredienci, kterou je v tomto receptu solankový sýr. Hned vás ale upozorňujeme, že použití zakysané smetany nedává tak rafinovanou chuť.

V závislosti na tom, čemu dáváte přednost, můžete použít sýr feta nebo bryndzu. Sýr musí být nakrájen na malé kousky a pak přidán do pánve, kde jej třeba důkladně promíchat s osmaženými prsíčky. Pokud sýr nemá silně slanou chuť, můžeme pokrm trochu osolit a přidat pepř. Umírněnost je však tady hlavní zásadou a zcela jistě se nevyplatí bohatě posypat celý pokrm kořením, neboť by mohlo dojít ke zničení krémové chuti kuřete.

Nyní je třeba přidat jen trochu vody a dusit na mírném ohni. V takzvaném „mezičase“ můžeme vytvářet bramborovou nebo zeleninovou oblohu. Po 20-30 minutách bude tak připraveno chutné, jednoduché, ale originální jídlo! Jeho vůně by nikoho neměla nechat lhostejným.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.