0

Na Aljašce našli dva losy se zaklíněnými parohy zamrzlé pod ledem

Vidělo: 1430 lidí

Zřejmě v boji o samici se o život připravili dva losi. Zamrzlé v ledu je objevili nedaleko odlehlé vesnice Unalakleet na západním pobřeží Aljašky. Ze sněhu byly vidět pouze parohy.

Při procházce přírodou si nejprve učitel Brad Webster všiml pouze jednoho losa, posléze ale zjistil, že pod ledem uvízli dva samci tohoto severského sudokopytníka. Podle biologa z místní univerzity Krise Hudnertmarka se nejspíš při boji zaklínili parohy jeden do druhého a následně spadli do řeky, kde utonuli. Jejich těla pak pokryla dvaceticentimetrová vrstva ledu.

„Není zcela výjimečné, že se do sebe losi během bojů v říji zaklíní,“ uvedl Hundertmark s tím, že tito dva samci měli podle něj štěstí v neštěstí. Smrt totiž přišla mnohem rychleji, než kdyby se zaklínili někde v lese a pomalu tam umírali hlady.

„Trvalo několik hodin, než se podařilo dostat zvířata z ledu,“ uvedl Websterův přítel Jeff Erickson, který prý část masa uhynulých losů použil jako žrádlo pro psa.

Z hlav zvířat, které jsou stále zmrzlé, hodlají lovci vypreparovat lebky, vyčistit je a darovat místní škole, kde Webster pracuje jako dobrovolník. Erickson žije v této oblasti od dětství. Má padesátileté zkušenosti s lovem, jak ale uvedl, nic takového ještě nikdy neviděl.

O kuriózním nálezu informoval list The Washington Post.

скачать dle 11.1смотреть фильмы бесплатно
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.