0

Číňan se vracel domů na kole, zajel si 500 km špatným směrem

Vidělo: 1639 lidí

Nepříjemnou chybu udělal muž, který doufal, že na oslavy čínského Nového roku dojede domů na kole. Po 30 dnech jízdy a 500 překonaných kilometrech si ale uvědomil, že jede špatným směrem, napsal zpravodajský server BBC News.

Mladý dělník pracující v provincii Šan-tung daleko od domova mířil do své rodné provincie Chej-lung-ťiang na severu země. Ovšem policie ho zastavila na dálnici v centrální provincii An-chuej, která pro něj znamenala 500kilometrovou zajížďku.

Mladík, jehož jméno zprávy neuvádějí, si prací v šantungském městě Ž’-čao příliš dobře nevydělával, neměl ani kde bydlet a přespával po internetových kavárnách.

Přesto byl odhodlaný dojet na svátky za rodinou, a tak v prosinci nasedl na kolo a vyrazil na cestu dlouhou 1700 kilometrů. Protože ale neuměl číst v mapách, musel se spoléhat na rady ostatních, kudy má jet.

Když policisté zjistili, co se stalo, složili se mladíkovi na jízdenku na vlak, aby se šťastně dostal domů.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.