0

Vědci našli planetu, vhodnou k životu, nacházející se mimo Sluneční soustavu

Vidělo: 1830 lidí

Vědci z Harvard - Smithsonian centra astrofyziky informovali o objevení planety, na níž je vysoká pravděpodobnost existence podmínek pro život.

Jak se uvádí na webových stránkách centra, planeta je o 40% větší než Země. Otáčí se kolem hvězdy LHS 1140 přibližně ve 40 světelných rocích od Sluneční soustavy.

Hmotnost planety je mnohem větší než hmotnost Země, což hovoří o jejím tvrdém složení.

Červený trpaslík LHS 1140 se nachází v pozdním stádiu svého rozvoje. To svědčí o tom, že vyzařuje méně radiace, schopné zničit atmosféru planet, než analogické hvězdy. Díky tomu planeta, otáčející se v nevelké vzdálenosti od realitivně pohaslé hvězdy LHS 1140, může mít nutné podmínky pro život a může být obydlená.

Podle názoru vědců je to nejperspektivnější z už objevených planet z hlediska předpokladu o existenci podmínek pro život mimo Sluneční soustavu.

Před časem vědci objevili ledové řeky na trpasličí planetě Ceres v pásu asteroidů.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.