0

Hackeři se naučili napadat počítače s pomocí video

Vidělo: 1470 lidí

Hackeři dokáží proniknout do počítačů milionů uživatelů kvůli zranitelnosti populárních přehrávačů. Informuje o tom web společnosti Check Point, která se věnuje počítačové bezpečnosti.

Odborníci Check Point zjistili, že hackeři vytvářejí nakažené virem soubory s titulky, které uživatelé stahují přes přehrávače, aby si shlédli film. Stažené titulky dovolí podvodníkům získat přístup k osobním datům uživatelů, nainstalovat škodlivé software a podniknout DoS útoky, poznamenali výzkumníci společnosti.

Daný způsob útoku je zvlášť nebezpečný, poněvadž samotní uživatelé a protivirové software nepovažují soubory s titulky za potenciálně nebezpečné, připomínají odborníci.

Do rizikového prostoru se nedostávají jenom počítače, ale také smartphony a tak zvané „chytré" televizory.

Zaměstnanci Check Point informovali o zranitelnosti čtyř populárních přehrávačů: VLC, Kodi, PopcornTime a Stremio. Společnost nevylučuje, že problémy s bezpečností mohou mít také jiné přehrávače. Podle odhadu Check Point ohrožují hackerské útoky přes titulky několik stovek milionů uživatelů.

 

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.