0

Astronomové objevili šest nových galaxií

Vidělo: 1306 lidí

Tým astronomů z Číny, USA a Chile objevil šest nových galaxií, jež vznikly 800 milionů let po Velkém třesku. Informuje o tom agentura Sin-chua.

Tento objev je, podle vědců, průlomem v pozorování galaxií tak zvané doby reionizace (období v dějinách Vesmíru mezi 550 a 800 miliony let po Velkém třesku) a pomůže ve výzkumu procesů vzniku hvězd.

Objev byl učiněn v rámci projektu LAGER, jehož iniciátory byli Číňané. S pomocí teleskopů v Chile objevili výzkumníci 23 kandidátů na galaxie, jež vznikly 800 milionů let po Velkém třesku.

Vědci dospěli rovněž k závěru, že podíl ionizovaného vodíku dosáhl v tomto období 50%.

Další pozorování pomohlo vybrat šest hvězdných seskupení, nejzajímavějších pro výzkumníky.

Vesmír se po Velkém třesku postupně ochlazoval a za 400 tisíc let získaly zpomalené elektrony možnost spojení se zpomalenými protony a nastala doba tak zvané temné hmoty. Začalo tvoření hvězd a galaxií. Po temné době začal proces reionizace (opětovná ionizace vodíku ultrafialovým zářením hvězdných seskupení).

скачать dle 11.1смотреть фильмы бесплатно
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.