0

Italský astronaut natočil z ISS pád meteoru.

Vidělo: 1537 lidí

Italský astronaut Paolo Nespoli, který pracuje na ISS, natočil na video okamžik vstupu meteoritu do hustých vrstev atmosféry v oblasti Atlantiku. Záznam zveřejnil na svém účtu na Twitteru.

„Na ISS pozorujeme hodně meteorů, avšak nikdy se mi nepodařilo natočit je na video. Tentokrát jsem měl štěstí a zachytil jsem na video jasnou ohnivou kouli. Byl to velmi rychlý meteor, který letěl 40 km za sekundu," sdělil Nespoli.

Zástupci Evropské kosmické agentury sdělili, že jde o nebeské těleso menší jednoho metru, které se pohybovalo dvakrát rychleji než obvyklý meteor. Portál space.com se domnívá, že těleso může být částí meteorického roje Tauridy nebo Leonidy. Odborníci nevylučují, že objekt může být také úlomkem družice.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.