0

Vědci pojmenovali příznak brzké smrti

Vidělo: 1403 lidí

Podle výzkumu zveřejněném v časopisu JAMA Internal Medicin snížení arteriálního tlaku u starších lidí s velkou pravděpodobností svědčí o rychlém nástupu smrti.

Snížení arteriálního tlaku u starších lidí s velkou pravděpodobností svědčí o rychlém nástupu smrti. Informace se objevily ve výzkumu zveřejněném v časopisu JAMA Internal Medicine.

Vědci z Exeterské univerzity zanalyzovali lékařské zápisy 46 tisíc Britů, kteří zemřeli ve věku 60 let a později. Do výběru byly začleněny informace jak o pacientech s kardiovaskulárnímí a neoredegenerativními onemocněními, tak o lidech, kteří prakticky neměli zdravotní problémy.

Zjistilo se, že u obou skupin bylo zaznamenáno snížení arteriálního tlaku v průměru v období 14 let před smrtí, přičemž v posledních dvou letech bylo nejzásadnější.

Vědci zdůrazňují, že získané informace mohou pomoci při výběru léčby pro lidi pokročilého věku konkrétně při hodnocení rizik použití té nebo jiné terapie.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.