0

Nebezpečné chyby rodičů: alkohol a fastfood pro děti

Vidělo: 1420 lidí

Dnešní rodiče dost často špatně dbají na to, aby jejich děti měly správnou výživu. Ještě větším problémem je spotřeba alkoholu v mladém věku.

Fastfood a možnost vzít jídlo s sebou sice dává všem větší pohodlí, ale málokomu to prospívá, natožpak dětem.

Ve prospěch vaření doma svědčí i ten fakt, že děti, které aspoň jednou týdně jedí tak zvané takeaway jídlo, mají nadváhu kvůli vyšší spotřebě kalorií a nižší úrovni vitamínů a minerálů.

Britští vědci volají na poplach, že skoro polovina tamějších rodičů dává ochutnat alkoholické nápoje svým dětem mladším 14 let. Důvod může být jakýkoliv: oslavy po složení zkoušky, narozeniny, snaha o seznámení dítěte pomalu a „včas" s kulturou pití nápojů pro dospělé.

Na následky se však často zapomíná. Ty jsou ale docela nebezpečné, protože tady vliv lihovin bude silnější než v případě organismu dospělého, protože systém produkování dětskými játry speciálních fermentů, které neutralizují, rozštěpují a vyvádějí alkohol, je mnohem slabší, fakticky není vytvořen. Takže jakmile se etanol dostane do dětského těla v čisté podobě, hned se oběhovou soustavou dostává do všech orgánů. Spotřeba alkoholu dětmi vyvolává riziko poškození mozku a také imunního a nervového systémů.

Navzdory zřejmým následkům se rodiče chovají lehkomyslně a nezodpovědně vůči svým dětem a jejich budoucnosti. Jídlo s sebou upřednostňujeme v případě nedostatku času a možnosti vaření doma, což je stále časově náročné, ale když jde o spotřebu nedětských nápojů, vidíme absenci střízlivého myšlení a schopnosti slušně se pečovat o potomky. Ale rodiče jsou ti první lidé v životě dítěte, kdo nemá právo na fatální chyby v jejich životě.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.