0

Média oznámila ztrátu americké tajné družice

Vidělo: 1429 lidí

Bylo ztraceno spojení s tajnou americkou družicí Zuma, která byla vypuštěna v neděli nosnou raketou Falcon 9 společnosti SpaceX, oznámil list The Wall Street Journal s odvoláním na dva úředníky.

Podotýká se, že přístroj vyrobený společností Northrop Grumman se nedokázal oddělit od druhého stupně. Nejspíše se buď porouchal, anebo spadl do moře.

V USA bylo zahájeno vyšetřování, zatím ale nejsou žádné příznaky diverze nebo nějakého zasahování.

„Nekomentujeme podobné mise. V daném okamžiku však poukazují získané údaje na to, že Falcon 9 plní svůj úkol formálně," prohlásil mluvčí SpaceX James Gleeson.

Osmého ledna startovala z mysu Canaveral raketa s družicí pro vládní úkoly USA. Start se měl původně konat ještě v listopadu 2017, z různých důvodů se ale odkládal.

Pro SpaceX to byl druhý start tajné mise pro potřeby vlády nebo rozvědky. V květnu loňského roku vynesla raketa Falcon 9 do vesmíru přístroj pro národní výzvědnou správu.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.