0

Tyto děti musejí jednou za rok kouřit – nejabsurdnější křesťanská tradice ve světě!

Vidělo: 1409 lidí

V portugalské oblasti Vale de Salgueiro je tradice, která může šokovat všechny najednou – jak ochránce práv dětí, tak i bojovníky proti kouření. O svátku Křtu Páně, který oslavili letos katolíci 5. ledna, musejí tam děti kouřit.

Děti berou často tuto nikotinovou tradici s nadšením, a dospělí, jak se ukázalo, vůbec nejsou proti. Například babička dvou malých místních obyvatel Rosa Hermeneguilda je velmi spokojena s tím, že její vnuci kouří jen o svátku, vždyť podle jejího názoru „pak už kouřit nebudou", a „nestačí si na cigarety zvyknout".

Odkud tato divná tradice pochází a co vlastně symbolizuje, na to si už místní obyvatelé nepamatují. Ale třeba 88letý Eduardo Augusto si vzpomíná, že ještě jeho dědeček tuto tradici pochvaloval, a že ještě jako dítě ji podporoval. Tedy je tradice nejméně 200 let stará.

Regionalisté podotýkají, že tato tradice je nějak spojena s pohanským svátkem přerodu. Tato teorie by vypadala logičtější, kdyby den po tom kouření děti zahodily cigarety, drželi dietu a začínali sportovat.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.