0

Vědci uvedli, jaká potrava dělá domácí zvířata nebezpečnými pro své majitele

Vidělo: 1455 lidí

Móda, spočívající v krmení koček a psů syrovým masem, je velmi nebezpečná pro samotná zvířata i pro jejich majitele, protože napomáhá šíření patogenních bakterií a parazitů, uvádí se v článku, uvedeném v časopisu Vet Record.

„Nehledě na to, že jsme prozkoumali velmi malý soubor potravin, je nám naprosto jasné, že komerční varianty „syrové diety" pro domácí zvířata často obsahují spory různých patogenů a vajíčka parazitů. Když zvíře sní takové krmivo, může je předat druhým zvířatům a svým pánům, čímž se stává nebezpečným pro své okolí," uvádí Paul Overgaauw z univerzity v Utrechtu (Nizozemí).

Jak uvádí Overgaauw, vědcům se za celou tu dobu nepodařilo najít žádné hmatatelné výhody této stravy — v nejlepším případě nijak neovlivnila zdraví koček a psů a v nejhorším způsobila problémy se žaludkem a štítnou žlázou, poškození zubů a další zdravotní problémy.

Overgaauw a jeho tým odhalili další negativní vlastnost podobné stravy domácích mazlíčků, když koupili třicet porcí nejpopulárnějších druhů takového krmiva a prozkoumali, co obsahují.

Závěry byly velmi nepříjemné: přibližně čtvrtina vzorků obsahovala spory patogenních kmenů Escherichia coli, kolem 20 % bylo nakaženo salmonelou a další třetina obsahovala spory a vajíčka různých jednobuněčných a mnohobuněčných parazitů, včetně toxoplasmy, "zombie-parazita" koček. Pouze 14 % krmiv neobsahovalo spory patogenních organismů.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.