0

Historický britský striptýzový klub přežil Druhou světovou válku, ale ne feministky

Vidělo: 1419 lidí

Následkem snahy aktivistů, hájících práva žen, nejslavnější britský striptýzový klub – divadlo Windmill – přišel o licenci, uvádí The Times.

V říjnu minulého roku skupina aktivistů, vystupujících proti „objektivizaci žen", najala bývalé policisty, aby provedli soukromé vyšetřování. Detektivové navštěvovali klub jako soukromé osoby a stali se svědky „všemožných intimních doteků a sexuálních aktivit".

Podle slov advokáta skupiny Stuarta Jessopa jde o možné porušení práva, týkající se prostituce, provozování bordelu, úplatkářství a obchodu s drogami. Jak řekl jeden z detektivů, pobývajících v divadle Windmill, po zaplacení vstupenky ve výši ₤30 mu byl nabídnut soukromý tanec za ₤150 a za dalších ₤10 se mohla ochrana „dívat na druhou stranu".

Na základě výsledků prověrky aktivisté vystoupili proti obnovení licence klubu, která povoluje "striptýz s úplným obnažením" každý den do 05.30 hod., kromě neděle. A to kdysi heslem podniku, který nebyl uzavřen ani v době Druhé světové války a obcházel přísné zákony, předváděl "obnažené živé obrazy", bylo "My nikdy nezavíráme".

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.