0

V Tchaj-wanu vylovili žraloky, podobné příšerám z hororů

Vidělo: 1689 lidí

Odborníci z Tchajwanského vědecko-výzkumného institutu rybářství vylovili ve vodách Tichého oceánu pět jedinců vzácného žraloka hadího (Trigonognathus kabeyai).

Uvádí to Science Alert.

Tito žraloci byli objeveni v 80. letech minulého století a poprvé popsáni v roce 1990. Od té doby se pouze několikrát dostali do rukou vědcům, proto jsou dosud málo prozkoumáni, uvádí portál.

Hadí žraloci žijí v severozápadní části oceánu, během dne se většinu nacházejí v hloubce 270-360 metrů a v noci vyplouvají k mořské hladině. Trigonognathus kabeyai dosahují délky 54 cm a váží 750 gramů.

Uvádí se, že tento druh může být stěží nebezpečný pro člověka — živí se korýši a kostnatými rybami.

Nehledě na to někteří uživatelé přirovnali žraloka k Vetřelci ze stejnojmenného filmu Ridleye Scotta. „Je to něco ze strašidelných snů. Přímo jako z filmu Vetřelec," píše Spiked Durian ze Singapuru.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.