0

Vědci sdělili, jakým regiónům Země hrozí asteroidová apokalypsa

Vidělo: 1513 lidí

Planetologové z Kolumbie spočítali pravděpodobnost pádů asteroidů po celé Zemi a zjistili, že nejméně pravděpodobné nebezpečí hrozí zemím, kterými prochází zemský rovník, zejména Africe, Asii a Americe, naopak nejvíce – severu Ruska a Europy, sděluje článek v elektronické knihovně arXiv.org.

„Během posledního století se lidstvo stalo svědkem pádu dvou velkých meteoritů — Čeljabinského a Tunguského. Na rozdíl od jiných kataklyzmat podobného druhu, která se stávala ve starších dobách, zmíněná nebeská tělesa vybuchla ne nad mořem, ale nad pevninou. Jejich pád byl sledován obrovským počtem lidí, někteří se dokonce stali jejich oběťmi. Nejzajímavější je to, že epicentra obou meteoritů se nacházejí ve vzdálenosti jenom 2300 kilometrů," vypráví Jorge Zuluaga z univerzity Antioquie v Medellínu (Kolumbie).

Obecně vědci sdělují, že nejméně takové kataklyzma hrozí ekvatoriálním a tropickým regionům planety — Jihovýchodní Asii, centrální Africe a Jižní Americe. Naopak, nejohroženější jsou oblasti kolem polárního kruhu a mírného pásu, například Europy, Ruska a Kanady.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.