0

Příšerné věci, které byly nalezeny v ledu.

Vidělo: 1610 lidí

V ledu naší planety se skrývají mnohá tajemství. To, co už bylo nalezeno je naprosto ohromující.

Ledová Panna z národu Inků

Mumie dívky ve věku 14-15 let byla nalezena v Peru v roce 1999. Experti si myslí, že byla jednou z dětských obětí věnovaných bohu Slunce.

 

Mumie princezny Ukok

Takové jméno mumie dostala od novinářů a také od obyvatel Republiky Altaj. Ukok zemřela asi v 5.-3. století př. n. l. Její tělo bylo nalezeno během archeologických vykopávek na pohřebišti Ak-Alacha v roce 1993.

 

Qilakitsocké mumie

Nedaleko od vesnice Qilakitsoq, která leží přibližně 450 kilometrů severně od polárního kruhu byla nalezena celá rodina. Nejmladšímu dítěti nebylo ještě ani rok, když zemřel. Vědci určili, že trpěl Downovým syndromem.

 

Ledový muž

Mumie byla nalezena v září 1991 v Ötztalských Alpách, odtud má přezdívku "Ötzi". Je nejstarší je nejstarší lidskou mumií, která byla v Evropě nalezena a nabízí nebývalý pohled na Evropany doby měděné.

 

Zamrzlé mládě nosorožce srstnatého

Poprvé v dějinách paleontologie jakutští paleontologové nalezli ostatky mláděte nosorožce srstnatého, kterému je 10 tisíc let.

 

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.