0

Ukázalo se, že čistý vzduch je pro lidstvo smrtelně nebezpečný

Vidělo: 1681 lidí

Mezinárodní skupina vědců z Norska, Velké Británie, USA a Německa dospěla k závěru, že odstranění ze vzduchu znečišťujících látek může urychlit globální oteplování. Oznámily to noviny The Daily Mail.

Vědci modelovali čtyři scénáře globální změny podnebí, které imitují následky zmizení aerosolů (síranů a sazí), píše Daily Mail. Ukázalo se, že znečišťující látky blokují část sluneční radiace působící na Zemi. Jejich odstranění za současné úrovně kysličníku uhličitého v atmosféře zesílí skleníkový efekt a atmosféra bude pohlcovat více tepelné energie.

V důsledku tohoto procesu se zvýší průměrná teplota atmosféry o 0,5 až 1,1 stupně Celsia. To zase prudce zvýší počet takových živelných pohrom, jako jsou sucha a povodně.

Někteří odborníci navrhují používání aerosolů k zabránění zvyšování globální teploty. Výsledky výzkumu však ukázaly, že taková metoda geoinženýrství může za prudkého zastavení výronů sazí a jiných částic do atmosféry vést k ještě rychlejšímu oteplování. Jak podotýkají odborníci, změna klimatu v každém případě hrozí silnými záplavami, nesnesitelným horkem, mrazy a jinými živelnými pohromami.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.