0

Archeologové našli lidské zuby v žaludku prehistorické hyeny

Vidělo: 1377 lidí

Asi před 65 tisíci lety, velký dravec, pravděpodobně jeskynní hyena, snědla tvář mrtvého neandrtálce. Zvíře částečně strávilo dva zuby, než je vyzvracelo.

Informuje o tom web Live Science. Nález vyvrátil předchozí analýzy zubních pozůstatků, o kterých se věřilo, že patří jelenům. Důvod zmatku je jednoduchý: když velký dravec částečně tráví zuby, změní se jejich tvar, což ztěžuje určení jejich příslušnosti.

 

Dva zuby, nacházející se ve francouzském Marillac, vyzvrátila malá hyena, která je pravděpodobně už nyní vyhynulým druhem.

V jeskyni, kterou zkoumali archeologové, se objevilo lovecké stanoviště. Neandertálci zde zabíjeli ukořistěná zvířata. Antropologové při studiu této oblasti našli kolem 17 tisíc jelenů, stejně jako pozůstatky koní a bizonů.

Kromě toho byly nalezeny kosti neandertálců, na kterých jsou vidět stopy násilné smrti. Všechno ukazovalo na kanibalismus nebo na tragický incident. V každém případě byly dva zuby nešťastného člověka v žaludku masožravé šelmy, která v té době mohla být nejnebezpečnějším dravcem v Evropě.

Nález pomohl odhalit „nové případy vztahů mezi lidmi a masožravými zvířaty v paleolitu", což je důležitý objev, protože lidé a zvířata „soutěží o stejné potraviny, stanoviště a zdroje", říkají vědci.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.