0

Britský astronaut uvedl, kdy lidé přistanou na Mars

Vidělo: 1410 lidí

Do 20 let lidé mohou přistat na Marsu, myslí si britský astronaut Tim Peake. Podle něj to bude možné díky komerčním letům, jež budou provozovat lidé jako Elon Musk, píše Independent.

Vládní vesmírné agentury předpokládají, že první člověk přistane na Marsu na konci 30. let, ale komerční vesmírné lety „mohou toto datum přiblížit", míní Peake.

Cestování vesmírem má podle astronauta usnadnit projekt vesmírné stanice Deep Space Gateway, jež bude umístěna poblíž Měsíce. Z ní budou startovat lidské výpravy na Mars a později i hlouběji do vesmíru. Stanice je společným projektem americké NASA a ruské agentury Roskosmos a má se začít stavět v roce 2022.

Podle Peaka samotné dobývání vesmíru bude probíhat díky partnerství veřejného a soukromého sektoru. Právě komerční společnosti urychlí přípravy mise na Mars.

скачать dle 11.1смотреть фильмы бесплатно
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.