0

Čínským společnostem kvůli slovům „král“ a „císař“ vyletěla hodnota

Vidělo: 1456 lidí

Akcie čínských společností, které mají v názvech slova „císař“ a „král“, se prudce zdražily na pozadí navrhovaných úprav čínské ústavy, ve kterých je zakotveno, že jedna osoba nemůže stát v čele země déle než dvě funkční období za sebou.

Oznámila to agentura Bloomberg.

Například akcie společnosti Shenzhen Emperor Technology Co. v pondělí zdražily o devět procent a od loňského listopadu zaznamenaly rekordní růst. Objem dražeb je také rekordní — ve srovnání s pátkem se zvýšily trojnásobně.
Jedno jediné slovo zvyšuje lidem mzdy a dělá společnosti dražšími.

Cenné papíry Harbin Viti Electronics Co., v jejímž čínském názvu je slovo „mocný císař", se zdražily o čtyři procenta. Akcie Vatti Corp., jejíž název zní v severočínských dialektech jako „čínský císař", se zvýšily o více než jedno procento a dosáhly třítýdenního maxima.

Slovní spojení „Král králů" přítomné v názvu Jiangxi Huangshanghuang Group Food Co. napomohlo růstu ceny akcií této společnosti o tři procenta. Dokonce úklidová společnost Shanghai Emperor of Cleaning Hi-Tech Co. zdražila o 2,6 procenta za průměrného růstu indexu 0,7.

Podobná horečka byla také v době prudkého růstu kurzu kryptoměn — ceny akcií některých společností se zvýšily několikanásobně poté, co se v jejich názvech objevilo slovo „blockchain".

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.