0

Švédsko ostře zatočí s islámskými školami. Nepodporují totiž rovnost pohlaví

Vidělo: 1374 lidí

Švédský ministr vzdělání Gustav Fridolin v nedělním článku pro noviny Aftonbladet napsal, že se úřad pustí do zpřísnění regulace nezávislých náboženských škol, jejichž ředitelé „neuznávají základní hodnoty“.

„Regulační rámec bude zpřísněn," napsal Fridolin. „Těm, kdo nepodporují základní hodnoty rovnosti a lidských práv, bude zabráněno ve vedení bezplatných škol ve Švédsku."

Nová regulace zajistí, aby školy „aktivně propagovaly rovnost" a „umožňovaly žákům rozvíjet své dovednosti a zájmy nezávisle na jejich sexuální identitě," napsal Fridolin. Očekává se, že se omezení dotknou hlavně muslimských škol.

Ministr zdůraznil, že „žádné dítě ve Švédsku se nesmí přímo nebo nepřímo nutit, aby se účastnilo náboženských aktivit," i kdyby škola byla založena náboženskou organizací. „Vzdělaní musí být zcela bez náboženského vlivu," tvrdí Fridolin.

Nicméně se tato omezení nebudou vztahovat na židovské školy, dodal Fridolin v dalším rozhovoru. Jako důvod uvedl to, že „nemá smysl útočit na židovské školy, které existují ve Švédsku už od 50. let".

List The Local píše, že ve Švédsku existuje více než 60 náboženských škol. Většinu z nich tvoří křesťanské školy, jedenáct jsou islámské a ještě pár je židovských.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.