0

Arménský kněz oznámil, že odkryl tajemství Požehnaného ohně

Vidělo: 1440 lidí

Kněz Samuel Agojan, který je představitelem arménského patriarchátu se pohádal s představitelem Koptské církve kvůli svým slovům o tajemství seslání Požehnaného ohně. Slovní přestřelka se odehrála během natáčení reportáže v chrámu se svatým hrobem, píše portál Novosti Izrailja.

Izraelskému novináři v rozhovoru Agojan řekl, jak probíhá sestup Požehnaného ohně. Podle jeho tvrzení už třikrát sledoval, jak patriarchové zapalují svazky vozkových svíček a olejové lampy a nic mystického v tom není. „Bůh vytváří zázraky, ale ne proto, aby se lidé bavili," dodal.

Toto vyjádření rozčílilo představitele Koptské církve, který stál vedle Agojana a požadoval okamžité ukončení natáčení.

„Zastavte tu kameru, on lže!," namítl kněz.

Agojan se bránil, že se Koptové zapalování ohně ani neúčastní, ale jeho protivník dále arménského kolegu obviňoval ze lži.

Požehnaný oheň symbolizuje zázračné světlo vzkříšení Krista. Každý rok v předvečer Velikonoc sestupuje na svíčky a lampu patriarchátu svatého města Jeruzaléma a na celou Palestinu do chrámu se svatým hrobem.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.