0

Ježíše nazvali obětí sexuálního násilí

Vidělo: 1601 lidí

Vědkyně britské univerzity v Sheffieldu dr. Cathy Edwardsová v předvečer Velikonoc vyzdvihla, podle jejího názoru, důležité téma.

Sdělila, že Ježíš Kristus se stal obětí sexuálního násilí, protože ho před ukřižováním svlékli. Podle jejího názoru prošel „silným ponížením a genderovým násilím". Vydala článek s názvem „#Him Too" („On také") a poznamenala, že to není jen otázka úpravy historických faktů.

Pokud bude Ježíš uznán za oběť sexuálního násilí, bude to mít obrovský vliv na spolupráci církve s takovými hnutími, jako je #MeToo, a na další změny ve společnosti.

Hnutí MeToo se stalo neuvěřitelně populárním po sexuálním skandálu, který vypukl ve spojitosti s filmovým producentem Harvey Weinsteinem. Když se v sociálních sítích objeví tento hashtag, vystupují lidé proti sexuálnímu násilí a obtěžování.

Podle doktora Edwardse, který se zabývá interdisciplinárními biblickými studiemi, se otázce svléknutí Ježíše věnuje málo pozornosti.

Nyní během půstu je více než vhodné připomenout si svléknutí Ježíše a nazvat to tak, jak by to mělo být nazváno: ponížením a genderovým násilím, které by mělo být uznáno aktem sexuálního násilí a zneužívání, uvádí se v publikaci.

Ačkoli historické obrazy ukřižování ukazují, že Ježíš byl během popravy v bederním plášti, Cathy Edwardsová se domnívá, že Římané úmyslně svlékali všechny, které chtěli potrestat a takovýmto způsobem ponížit.

Sexuální násilí proti Ježíši je chybějící součástí historie velikonočních svátků. Uznání Ježíše za oběť sexuálního násilí je vhodné proto, aby se vyřešil problém stigmatizace [navázání sociálních vztahů] těch, kteří zažili sexuální násilí.

Zejména se to týká mužů, uzavřela téma autorka. Specialista na kriminalistiku a přednášející katedry sociologie na univerzitě v Abertey Stuart Voiton považuje výrok „Ježíš Kristus oběť násilí" za frašku, píše Daily Mail.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.