0

V Peru byly objeveny nové záhadné hieroglyfy

Vidělo: 1482 lidí

Vědci na náhorní plošině Nazca v Peru nedaleko pouště Sechura objevili nové kresby a hieroglyfy. Píše o tom National Geographic.

Celkem bylo objeveno 50 kreseb zobrazujících živočichy a přírodní jevy a také antropomorfní geoglyfy. Část geoglyfů se nachází na náhorní plošině Palpa několik desítek kilometrů na sever od Nazca.

Geoglyfy byly objeveny s pomocí satelitních snímků a bezpilotních strojů. Dnes mají vědci zjistit přesný věk a původ těchto kreseb. Mají za to, že jsou dílem představitelů kultury Nazca mezi 200. a 700. lety našeho letopočtu.

Vědci nemohou zatím říci, za jakým účelem potřebovaly staré civilizace obrovská zobrazení, jež se dají spatřit z ptačí perspektivy. Jednou z populárních teorií je myšlenka, že to mohly být signály pro mimozemšťany.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.