0

Space X provedla zkoušku plamenem na konečné verzi rakety Falcon 9

Vidělo: 1377 lidí

Společnost Space X uskutečnila statickou zkoušku plamenem na konečné verzi nosné rakety Falcon 9 – Falcon 9 Block 5. Její první start se může konat již brzy.

Inženýři Space X udělali důležitý krok na cestě k prvnímu startu nosné rakety Falcon 9 Block 5. Provedli statickou zkoušku plamenem. Místem zkoušky byla odpalovací rampa Pad 39A Kennedyho vesmírného střediska. Zkouška všech devíti motorů Merlin 1D + prvního stupně rakety trvala sedm sekund. Za tuto dobu se podařilo získat důležitou informaci a zjistit připravenost rakety na start.

Falcon 9 má vynést na oběžnou dráhu první komunikační družici Bangladéš — Bangabandhu-1. Start byl už několikrát odložen.

Nadcházející start se už označuje za historický. Verze Block 5 je konečnou variantou známé těžké rakety Falcon 9. Podle slov zakladatele společnosti Space X Elona Muska má tato modifikace spoustu menších zlepšení, které jsou dohromady mimořádně důležité. Dříve bylo oznámeno, že tah motorů Block 5 byl zvýšen o osm procent ve srovnání s tahem motorů rakety Falcon 9 Block 4. Předpokládá se, že první stupeň definitivní verze bude možné použít až desetkrát.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.