0

Čínský pilot přistál s letadlem poté, co v kokpitu vypadlo okno. Kopilot málem vyletěl ven

Vidělo: 1362 lidí

Let Sichuan Airlines 3U8633 musel v pondělí nouzově přistát na letišti ve městě Čcheng-tu poté, co v kokpitu vypadlo okno.

Podle agentury Reuters nikdo z cestujících nebyl zraněn, pouze jeden z pilotů utrpěl pohmožděniny. S drobnými zraněními vyvázl i stevard.

Letadlo letělo vnitrostátní linkou a směřovalo z města Čchung-čching do Lhasy. Po 20 minutách však kapitán letu musel přistát kvůli tomu, že prasklo okno.

„Sklo znenadání prasklo a ozvala se velká rána. Viděl jsem, jak polovina těla kopilota byla mimo letadlo. Naštěstí měl na sobě bezpečnostní pás," uvádí pilot Liu Chuanjin, kterého cituje list South China Morning Post. „Náhlá ztráta tlaku a nízká teplota bránily udělat jakýkoliv pohyb, když letadlo letělo rychlostí 900 km/h," vzpomíná pilot.

Liu Chuanjin přesto dokázal se strojem bezpečně přistát. Podle předběžných výsledků vyšetřování piloti dostali zprávu o problému se sklem několik okamžiků před neštěstím. Letecké úřady incident dále vyšetřují.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.