0

Byla vydána „dámská“ Kámasútra

Vidělo: 1361 lidí

Vydavatelství The Folio Society vydalo novou verzi Kámasútry, jejíž ilustrace poprvé ukazují dámský názor na rozkoš. Píše o tom Daily Mail

„Dámská" Kámasútra má limitovaný náklad v objemu 750 kusů. Jedem exemplář stojí 395 liber (11,6 tis. korun). Vydání je zaměřeno na mladé publikum, poprvé bylo ilustrováno ženou. Umělkyně jménem Victo Ngaiová pochází z Los Angeles. Je známá svými pracemi v pohádkovém stylu. Získala spoustu ocenění v oblasti umění a designu.

Ilustrátorka věří, že dokázala vnést feministickou perspektivu do nejstarší knihy. Nová Kámasútra slibuje být nejnázornějším vydáním v dějinách.

Jejím cílem bylo zachovat erotickou stránku knihy a dodat do ní trochu elegance. Místo vyzývavě sexuálních obrazů dala žena přednost tomu, aby balancovala na pokraji smyslového a přemýšlivého postoje k sexualitě.

Starověký indický rukopis je datován 3. — 4. stoletím našeho letopočtu. Sanskrtské slovo „káma" označuje lásku, rozkoš a sexuální uspokojení, větší část textu se týká filozofie lásky a rodiny. Kámasútra je první rozsáhlou prací, která je věnována lidské sexualitě.

The Folio Society bylo založeno v roce 1947. Jeho specializace je „nadčasová literatura". Knihy vydavatelství jsou známé sofistikovaným designem a estetickou úpravou.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.